poniedziałek, 10 marca 2014

Rozdział 7 || Kłamstwa część 1 (+ Rysunek dla Lily Nimrodiell)

Wyjdźmy trochę  w przyszłość – tak, zaspokójmy twą ciekawość. Otóż był tu śnieg. Gdzie się obejrzysz – biało. Rzeka. Niby takie małe, a takie niebezpieczne.
Jeden ruch, drugi ruch. Lewa, prawa, lewa ,prawa , TRZASK!
Ups…
Czy zapomniałam dodać, że to była topiąca się z lodu rzeka…?
~*~
-Potrzebuję chwilę odpoczynku – szepnęłam sama do siebie, upadając plackiem na materac. Byłam zmęczona, spocona, roztrzęsiona, zmarznięta… Spojrzałam na zegar usadowiony na moim polu widzenia. Minęła godzina.
Świetnie – jeszcze pół dnia.
Przez niecałe trzydzieści minut, po tym, jak Finnick postanowił poćwiczyć sobie sam, siedziałam na jednym stanowisku.  Znalazłam tam swój miecz, swoją plastikową kukłę… Na początku nie wiedziałam od czego zacząć Może miałam ją dźgnąć? Uderzyć z półobrotu. Czy ja w ogóle wiem jak się uderza z półobrotu? Nie, ale fajnie to brzmi.
Teraz gdy to wspominałam, wydaje się to śmieszne. Bałam się cokolwiek zrobić. Potem lekko obijałam kukłę, raz za razem w lewo czy to w prawo. W końcu odważyłam się na śmielsze kroki, dźgając i zadając ciosy, zostawiające ślad.  Osoby przychodziły walczyć z innymi manekinami , a następnie odchodziły , łaknące nowych możliwości.
A teraz leżę tutaj, gdy inni trenują jak mnie zabić.  
Wstałam, odlepiając się od śmierdzącej skóry materaca. Rozejrzałam się. Kilku trybutów bawiło się ogniem, rozpalając małe ogniska.  Większość spędzała czas przy broniach. Reszta gdzieś się szwendała – nie wiedząc , co ze sobą zrobić.
Mój wzrok dostrzegł ściankę wspinaczkową , prowadzącą do samego sufitu. Tam na górze, była półka, gdzie można było odpocząć po odbytym dystansie.
Nie oszukując, chciałam spróbować. Gdy byłam młodsza, czasem dla zabawy wspinałam się po drzewach. Nigdy nie byłam w tym dobra, a matka zawsze mnie karciła, gdy zauważała mnie z okna. ,,Nie wolno ci tego robić!’’ wrzeszczała, łapiąc mnie za chudą rękę. Dzięki mamo –  zawsze jesteś pomocna.
Kilka osób wspinało się, gdy dotarłam do celu. Z daleka wydawała mi się mała, a teraz...? Przetarłam ręce, a następnie chwyciłam pierwszy lepszy kamyk, odepchnęłam się nogami i podciągnęłam do góry, łapiąc kolejną podporę.  Następnie znowu  i znowu. Raz się zatrzymałam, oszołomiona wysokością. Lekko odwróciłam głowę, spoglądając na wszystko z góry. Widziałam stanowiska, organizatorów, kilka metrów niżej i ćwiczących trybutów.
-Czy mogłabyś się ruszyć?
Jęknęłam i spojrzałam w dół, drgając ze strachu. To tylko dziewczyna. To tylko dziewczyna.
-Przepraszam -  odetchnęłam i odsunęłam się na bok.  Brązowowłosa minęła mnie, dysząc ciężko. Wyglądała na zmęczoną, zapewnie pragnęła być już tam na górze, pławić się we własnym zwycięstwie.
Chwilę. Tylko chwilę. Poczekałam, aż jej nogi znikną znad mojej głowy i poszłam dalej. Słyszałam jej oddech, chrzęst butów…
-Przestań!- krzyknęła , zatrzymując się. Drżała,  spojrzała w dół, dokładnie w moje oczy – Nie mogę…
Obudziłam się jak z transu. Przedtem nie zauważyłam , że doganiałam ją.
-Nie chciałam – szepnęłam .
-Idź pierwsza – fuknęła po chwili,  zamykając powieki.
I tak zrobiłam. Ominęłam ją bez słowa, bez kontaktu wzrokowego. I dotarłam. Na górę.  Przysiadłam na półce , biorąc butelkę wody z pudła.  Dziewczyna nadal się wspinała, choć była tak niedaleko. Spojrzałam na swoje dłonie – lekko zadrapane od wysiłku, czerwone, spocone. Naprawdę mam taką siłę?  Oparłam się plecami o zimną ścianę.
Później przyszła ta dziewczyna. Przysiadła koło mnie, również biorąc picie. I po prostu przyjmowała napój, podziwiając swoją ciężką pracę. 
W myślach próbowałam przypomnieć sobie, z którego dystryktu jest. Przed  oczami  ujrzałam jej  dumną twarz na dożynkach, jej oddanie , jej zieloną sukienkę. To wszystko bzdura.
-Jesteś z Szóstki? – zapytałam, odkładając pustą butelkę do pudła. 
-Tak – mruknęła , biorąc łyk – Co się stało z Odairem ? Nie jesteście już w sojuszu?
W jej głosie wyczułam lekkie rozbawienie.
- Nie twoja sprawa – westchnęłam, wstając – Nie musisz wszystkiego wiedzieć.
-To Kapitol , Złotko – zaśmiała się – prędzej czy później sam by  się dowiedział.
~*~
Zeszłam na dół, jak najszybciej mogłam. Po drodze spotkałam dwójkę innych trybutów dążących ku górze. Gdy moje nogi dotknęły twardego gruntu, odetchnęłam. Do moich uszu dotarł dźwięk dzwonka. Kilka osób jęknęło z niezadowolenia.  Mieliśmy iść odpocząć.
Razem z tłumem zostałam poprowadzona do  dużego pokoju – jakby restauracji. Wszędzie porozsadzano stoły dla czterech, pięciu osób. Położono na nich talerze pełne kanapek i szklanki z sokami.
Niektórzy pogrążeni w rozmowie zaczęli siadać, zabierając się za jedzenie. Wybrałam sobie stolik obok ściany. Nikt tam nie zamierzał iść, więc pomyślałam, że zjem sobie sama. Przynajmniej tak sądziłam.
Gdy tylko dotknęłam kanapki, poczułam dłoń na ramieniu. W myślach wyobraziłam łagodną twarz Finna, lecz kiedy się odwróciłam…
-Czego chcesz?- warknęłam , odkładając sandwicha na talerz.
-Pomyślałem, że się dosiądziemy- odparł z uśmiechem Lendrad.
-Są tu tylko trzy miejsca – oznajmiłam i spojrzałam na jego przyjaciół za jego plecami – A was jest czwórka.
-Nie widzę w tym problemu – wzruszył ramionami i poszedł po krzesło, a następnie przystawił je do stolika. 
Co ja miałam zrobić? Ten jego sojusz zaczął mnie otaczać, jedząc kanapki i rozmawiając. Wpatrywałam się w talerz.
-Zamierzasz to jeść?  - zapytał Lendrad, siedzący naprzeciw mnie.  Zaprzeczyłam głową, a następnie bezsilnie patrzyłam jak zjadał mój posiłek. Dokładnie jak Finn.
Lunch przebiegł dla mnie tak jakby go nie było. Próbowałam nie wnikać w konwersacje między moimi sąsiadami – nie chciałam się z nimi zżywać. A czy to było możliwe?
Dowiedziałam się, że ten drugi chłopak ma na imię Deidre i pochodzi z Jedynki.  Często się uśmiechał i próbował naśladować przywódcę- Lendrada.  Sue, również z Pierwszego Dystryktu, była rozgadana i większość rozmów  prowadziła ona. Nie umiała niczego ukryć, narzekała. Charlotte – współtrybutka Lendrada,  ledwo co się odzywała. Jej skupiona twarz rozglądała się wokoło dumnym wzrokiem.  Bała się czegoś.
A ja? Nie wiedziałam co ze sobą robić, więc skubałam nitkę wystającą z brzegu koszulki i wsłuchiwałam się w część rozmów. W końcu znudziła mnie ta zabawa. Postanowiłam obeznać otoczenie. Większość osób kończyło już posiłek.  Inni czekali. Zauważyłam dziewczynę ze wspinaczki.  Siedziała tyłem, a swoimi brązowymi , prostymi włosami  machała w każde strony świata, prawdopodobnie się śmiejąc.
Dopiłam sok i wstałam, zostawiając ich w pogadance.  Ruszyłam do drzwi, miotąc wzrokiem tych, którzy również wychodzili. Blondynka z Trójki, para z Jedenastki.
Zaświtało mi w głowie. Gdzie jest Finnick?
Zatrzymałam się, wpadając na kogoś.
-Przepraszam- powiedziałam bez intencji poszukując go wzrokiem.
Jest. Znalazłam go. Dzięki Bogu.

Ale nie był sam.
~~~ 
Matko , przepraszam, że tak krótko i długoo ;-; (make sense)
Po prostu chciałam skończyć ten rozdział w tym miejscu, a do tego mój zapas paliwa (czytaj : wizji) się kończył c:
Siedziałam chora w domu więc a) pisałam rozdział b) ZROBIŁAM RYSUNEK LILY DLA LILY! SERIO!
Tak długo jej to obiecywałam na urodziny bloga, aż minęła mnie ta data ;-; Pseplasam
Ogólnie nie wiem też, czemu nazwałam tak ten rozdział ^-^ kompletnie nie pasuje nazwa , ale w kolejnej części ,,Kłamstwa'' wszystko się okaże  :>
Kończę tą gadaninę i prezentuje wam mój portret Lily dla Lily z  TEGO BLOGA :D
(Dewiza rodu Nimrodiell : ,,Wszędzie chaos'' c:)


I jeszcze raz przepraszam, że tak długo czekałaś ;-;
Do następnego rozdziału! c:
Slendy
PS: Ma ktoś ask'a? c:  ask.fm/slendystark
PSS: Dodałam nową zakładkę pt ,,Spis Treści'' . Są tam wszystkie rozdziały, razem z Liebsterem c:

9 komentarzy:

 1. Na początek, dzięki za komentarz na moim blogu <3 wspaniale się czyta te opinie jak są tak luźno napisane :3 A teraz o rozdziale. Jak to rozdział o treningach, nie jest jakoś specjalnie zajmujący, ale tym się nie martw, bo kiedy tylko nadejdzie czas "właściwych" Igrzysk, wszystko będzie o wiele bardziej dynamiczne, więc i ja się nie przejmuję :D Po głowie chodziło mi takie: "PANIE DZIWNIE MIŁY ZAWODOWCO, CO PAN PLANUJE NA PRZYSZŁOŚĆ?" Dobra. czekam na następny, bo widzę, że chyba będzie Finnick <3
  NO I RYSUNEK O MATKO JAK ŁADNIE :O Masz talenta!
  xoxo, Loks.
  ~lilybird-everdeen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj proszę. Resztę skomentuje chyba w weekend bo szkoła ;-;
   Tak, własnie nie wiedziałam co z tym treningiem zrobić, to jakaś masakra.
   Wszystko w swoim czasie :D
   Finnuś c:
   Dzięki!

   Usuń
 2. Ja ce więcej!! Ten blog jest zsjebisty *.*

  OdpowiedzUsuń
 3. "Czy ja w ogóle wiem jak się uderza z półobrotu? Nie, ale fajnie to brzmi." hahahahahahahaha ♥ kocham to
  Wydaje mi się to trochę dziwne, że na ściance nie było żadnej asekuracji, lin, przecież gdyby ktoś spadł to mógłby się zabić, a na pewno coś sobie złamać, a wszak nikt nie chciał, by trybutom się stała krzywda przed igrzyskami, nie? I dlaczego ona w ogóle się nie męczy? Ścianka okropnie męczy, szczególnie ręce. Właśnie, czy naprawdę ma taką siłę? trochę wątpię, ale to już w sumie inna sprawa
  Bardzo podoba mi się ten fragmencik, gdy przypomina sobie tą dziewczynę na dożynkach, "To wszystko bzdura." ^_^
  Nie podobają mi się ci trybuci... lepiej niech się z nimi nie brata
  Finnick... jak mogłaś przerwać w takim momencie? Liczę, że następny rozdział będzie szybciej!

  *_* Nie wiem co powiedzieć... rysunek jest po prostu... jest.. cudowny, świetny, genialny ♥ ♥ ♥ bardzo, bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję :D opłacałoby się czekać nawet dziesięć razy dłużej ^_^
  Jesteś geniuszem, serio. I mam nadzieję, że nie przestaniesz pisać, że nie przestaniesz rysować, tylko będziesz robiła to tak często, by w końcu zostać prawdziwym mistrzem i w tym i w tym :>

  Weny! Weny! Weny! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Liczę, że na drugie urodziny dostanę rysunek Reuela :D

   Usuń
  2. Kurczę, zapomniałam dodać, że tam pod ścianką były grubo obite materace ;-; Ja zła, by mi jeszcze Celka spadła.
   Nad tą rozmową musiałam trochę spędzić czasu :>
   Oj przerwałam specjalnie dla ciebie! Żebyś się nie uczyła i z zapartym tchem czekała na kolejny xD
   Ja? Ja geniuszem? PRZEPRASZAM BARDZO ALE TO JA CI NAWET DO PIĘT NIE SIĘGAM.
   Nie przestanę pisać, póki mi laptopika nie zabiorą, bo matmę poprawiam :c
   Dziękuje :)
   Dobsze, postaram się Ci go dostarczyć za rok :D

   Usuń
 4. Swietny blog! I ładny rysunek :))

  OdpowiedzUsuń